Kurtköy Ersoy Hastanesi :

0530 065 78 48

Sultanbeyli Ersoy Hastanesi :

0533 460 04 82

Maltepe Ersoy Hastanesi :

0530 155 90 03

Diyet Hurafelerine İnanmayın

Fazla kilolarınızdan kurtulurken sağlığınızı korumak ve geliştirmek istiyorsanız, doğru ve bilimsel kaynaklardan yardım almalı, diyet hurafelerine kanmamalı sağlığınızı ve yaşam enerjinizi tehlikeye atmamalısınız.

Bir takım diyet hurafeleri 

  • Akşam 18:00 veya 19:00’dan sonra bir şey yememek. (Önemli olan bütün gün kendi hayat düzeninize ve kendi saatlerinize göre sağlıklı beslenmek)
  • Yemekten sonra meyve yememek, alkole dönüşür, kilo aldırır korkusu. (Yemeğin üzerine meyve yemek hem yiyeceklerin besin kalitesini arttırır, hem de şeker dengesini sağlar, hem de tatlı ihtiyacınızı giderir.)
  • Ne kadar az yersem o kadar çok kilo veririm inancı ile açlık sınırında yaşamak. Çok düşük kalorili diyetleri uygulamak (Yetersiz enerji alımı metabolizmamızın yavaşlanmasına neden olur.)
  • Yemekle birlikte su içmekten kaçınmak; mideniz genişler kilo alırım korkusu ( suyu ne zaman isterseniz o zaman içebilirsiniz, önemli olan günde 2- 3 litre suyu tamamlayabilmek)
  • Sabah aç karına sirkeli su içmek ( sabah aç karnına içeceğiniz asit oranı yüksek bu içecek, zaten asit seviyesi bu saatlerde yüksek olan mide sağlığınızı bozabilir, fazla yağlarınıza iyi kötü hiç bir etkisi olmaz.)
  • Bir gün abartılı yemek, sonraki gün ceza olarak aç kalmak, hiç bir şey yememek. ( Fazla kaçırdığınızın ertesi gün en etkili çözüm; sağlıklı ve dengeli zayıflama diyetinizi uygulamak, bol hareket etmek ve bol su içmek olmalıdır.)
  • Kilo verirken spor yaparsam yağların kaslara dönüşeceği korkusuyla hareketsiz yaşamak. ( Kilo verirken sağlık durumunuz ve fazla kilonuzun izin verdiği ölçüde vücudunuzu zorlamadan bir aktivite yapmalısınız. Kilonuz azaldıkça, hareketleriniz kolaylaşır, daha yoğun egzersizler yapabilirsiniz.)
  • Mucizelere inanmak, Mucize beklentileri ile yiyecekler ve destek ürünleri kullanmak ( Hiç bir yiyecek veya ilaç size tek başına kilo verdirmez. Fazla kilolarınızı siz yakabilirsiniz. Bunun için her gün eksi enerji dengesi oluşturacak şekilde sağlıklı beslenmeli ve hareketli yaşamalısınız.)

…. her zaman farklı ve yeni hurafeler üretilir. Siz siz olun bilimden sapmayın.

Yorum Gönder

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir